HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ?

Glassware Sektöründe 12 Yıllık Tecrübe

Cam ve porselen dekorasyon sanatına yeni bir renk getirmek amacıyla 2015 yılında Ayas Cam adı altında İstanbul'da kurulan Lutana firması, camı işleyerek insanların zevklerine hitap ederek hem Türkiye'de hem de yurtdışında var olmayı başarmıştır. 6 yıllık hizmet süresi boyunca sanatçının ruhu.

Firmamız sade formda sunduğu cam ve porselen ürünlerini yenilikçi fikirler ve zevkli tasarımlarla buluşturarak ustalarımız tarafından özgün ürünler olarak sizlere sunmaktadır.

Herkesin el yapımı ürünleri kullanma gecesi var ve elimizden geldiğince çok kişiye ulaşmayı hedefliyoruz. Yurt içinde birçok firma ile iş birliği yaparken, yurt dışında Kuveyt ve Körfez gibi körfez ülkelerinde de çeşitli firmalarla işbirliği yapıyoruz.

Misyonumuz

Cam sektöründe yola çıktığımız bu yolda müşterilerimize değer katan ürünler sunmaya, kaliteden ödün vermeden ürünlerimizde sürekli yenilik içerisinde nitelikli ve donanımlı çalışanlarımızla hizmet sunmaya devam etmektir.

Vizyonumuz

Eşsiz tasarımlarımız, el işçiliği üretimimiz ve işimize olan tutkumuz, misyonumuz ile örtüşen ülkelerde pazar hacmi oluşturmaya devam ederek, kendimizi Avrupa da tanıtmak ve tüm Avrupa ülkelerinde pazarlama planımızın temelinde olan kültürlere ve kültürler arası farklılıklara göre bir yön çizmek.

Rakamlarla Lutana

Proje

Müşteri

Ürün

Çalışan


NELER YAPIYORUZ?

Sofra ve Dekorasyon grubunda cam ve porselen bir çok ürüne el işçiliği ile üretim yapıyoruz.

Pantograf

Pantograflarla basma kalıplama işlemlerinde kullanılan zımbaların üzerine özel desenler işlenmektedir.

Dekor Kesme Tekniği

Dekor Kesme teknik ile geleneksel dekorasyon yöntemlerinden olan serigraf baskı tekniği gibi tekniklerin yerini, doğrudan cam üzerine grafik tasarımlar veya fotografik görseller uygulanarak yapılan tasarımlardır.

Kumlama

Kumlama kumunun yüksek basınçlı hava ile cam yüzeye çarptırılma işlemiyle cama matlık kazandırılacak özel desenli görüntüler ortaya çıkarılır.

Dekal

Direkt serigrafi tekniği ile daha çok tek renkli işler basılırken endirekt yöntemle karmaşık desenli çok renkli baskılar da rahatlıkla basılabilir.

Yaldız

Cam üzerine dekoratif boyama ve kaplamada kullanılan altın, platin, polisaj gümüş malzemeleri ile özel desenlerin uygulanarak yapılan tasarımlardır.

Özel Kalıplar ve Projeler

Tüm cam çeşitlerinde özel projeler üretiyoruz.

Birlikte çalışmaktan onur duyduğumuz harika müşterilerimiz!